PODESTY RUCHOME: TELESKOPOWE   PRZEGUBOWO-TELESKOPOWE   IZOLOWANE DO 765 kV   SZYNOWO-DROGOWE

Podesty ruchome teleskopowe

Producent CTE

Producent CTE
  Wysokość robocza 14-61 m  
więcej

Producent France Elevateur

Producent France Elevateur
Wysokość robocza 11-35 m
więcej

Podnośniki teleskopowe (koszowe, zwyżki)

Podesty ruchome przejezdne (potocznie znane również jako: podnośniki teleskopowe, podnośniki przegubowe, podnośniki koszowe czy zwyżki) to urządzenia, przeznaczone do bezpiecznego przemieszczania osób na stanowiska robocze. Jako techniczne urządzenia transportu bliskiego (UTB) podlegają dozorowi technicznemu wykonywanemu przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT), a ich projektowanie i  wytwarzanie musi być zgodne z obowiązującymi dyrektywami (2006/42/EC, 2014/30/UE, 2000/14/EC) i normami (EN280:2015) oraz potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Do obsługi i konserwacji podestów ruchomych wymagane są odpowiednie uprawnienia wydawane prze UDT.

Zastosowanie podestów ruchomych (podnośników koszowych).

Podesty ruchome (zwyżki) wykorzystywane są zarówno w energetyce jak i dynamicznie rozwijających się firmach przyjmujących zlecenia związane z wykonywaniem prac na wysokości. Wszędzie tam, gdzie szybkie dotarcie konwencjonalnymi metodami generuje zbędne koszty i zagrożenia (np. drabina, budowa rusztowania), podest ruchomy wykona pracę szybciej i taniej.  Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo gdzie, w przypadku prawidłowej eksploatacji, podnośniki teleskopowe ze swoim koszem roboczym stanowią bezpieczne stanowisko robocze i redukują do minimum ryzyko upadku z wysokości. 

Przykładowe zastosowania podestów ruchomych:

 • serwis sieci i urządzeń elektroenergetycznych
 • prace pod napięciem (PPN) do 46 kV i 760 kV
 • serwis oświetlenia ulicznego
 • prace dekarskie
 • serwis farm wiatrowych
 • prace serwisowe przy mostach i wiaduktach
 • prace malarskie, renowacyjne i serwisowe na zewnątrz i wewnątrz budynków
 • czyszczenie fasad i przeszklonych powierzchni 
 • pielęgnacja drzew i zieleni
 • zawieszanie dekoracji świątecznych
 • wynajem krótko- i długoterminowy

Stawiamy na najlepszych. 

Nasza firma współpracuje z uznanymi markami, które na świecie mają solidną renomę i kojarzone są z bardzo dobrą jakością wykonania. Na polskim rynku, jako wyłączny przedstawiciel,  oferujemy produkty marek France Elevateur oraz CTE (BIZZOCCHI, Sequani Meccanica) – niekwestionowanych liderów produkcji podestów ruchomych (podnośników teleskopowych). 

Firma CTE oferuje całą gamę urządzeń teleskopowych i przegubowo-teleskopowych montowanych na podwoziach samochodowych do 3.5 t i powyżej 3.5 t oraz wysokości roboczej do 61m.

France Elevateur jest światowym liderem w produkcji podestów ruchomych na podwoziach typu FURGON, specjalistycznych podestów do prac pod napięciem do 760 kV, pojazdów szynowo-drogowych oraz szeregu modeli podestów ruchomych teleskopowych i przegubowo-teleskopowych do prac na wysokościach do 35m. 

Wszystkie sprzedawane przez nas zwyżki posiadają wymagane certyfikaty oraz pełną dokumentację techniczno-ruchową (DTR) w j. polskim.  Zapewniamy również dostęp do oryginalnych części zamiennych producenta. Chętnie doradzimy Państwu w doborze właściwego urządzenia i jego optymalnego wyposażenia.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z nami.